Uroczystość zakończenia III edycji UDJK
10 czerwca 2017, Centrum Edukacji Artystycznej UJK
10 czerwca w Auli Głównej Centrum Edukacji Artystycznej UJK odbyło się uroczyste zakończenie III edycji Uniwersytetu Dziecięcego UJK (UDJK), w którym wzięli udział: Prorektor ds.Studenckich i Kształcenia prof. dr hab. Minika Szpringer, doradca Ministra mgr Piotr Ziółkowski, Prodziekan ds.Studenckich i Kształcenia Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego dr Jacek Szkurłat, Dyrektor Instytutu Edukacji Szkolnej prof. dr hab. Mirosław Babiarz, koordynatorki UDJK dr Anna Wileczek z Instytutu Edukacji Szkolnej oraz dr Agnieszka Zaremba z Instytutu Polityki Międzynarodowej i Bezpieczeństwa.
Jak powiedziała dr Anna Wileczek, odbyło się 240 godzin zajęć, w tym 116 w ramach dwóch projektów ministerialnych "Uniwersytet Młodego Odkrywcy" - "Uniwersytet Odkrywczego 6-latka" i "Poeksperymentujmy z nauką". Prorektor prof. Monika Szpringer przekazała życzenia od Rektora prof. zw. dr hab. Jacka Semaniaka. Podkreślając wagę uroczystości dla Uniwersytetu podkreśliła, że młodzi ludzie, którzy mają pasję naukową na początku swojego życia i kontynuują ją, żyją dłużej, są bardziej radośni, pogodni, optymistyczni. Podziękowała również wszystkim, dzięki którym Uniwersytet Dziecięcy działa i kwitnie, niejako kontynuując słowa podzięki, które złożyła osobom zaangażowanym w dzieło UDJK dr Anna Wileczek. Zakończyła swoimi ulubionym cytatem z Marii Curie-Skłodowskiej, że "nauka jest czymś bardzo pięknym, uczony jest w swojej pracowni nie tylko technikiem, ale również dzieckiem wpatrzonym w zjawiska przyrody, wzruszające jak czarodziejska baśń". Przesłanie od Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina przekazał jego doradca mgr Piotr Ziółkowski dla, jak ocenił, jednego z najlepszych uniwersytetów dziecięcych w Polsce, składając gratulacje również samej dr Annie Wileczek, powołanej w roku 2016 do grona ekspertów tworzących ministerialny program rozwoju uniwersytetów dziecięcych, dzięki któremu ich liczba wzrosła do ponad 70.
Ostatni wykład w tej edycji pt. "Fizyczne cuda. Jak ujarzmić coś, czego nie widać" wygłosił mgr Karol Szary z Instytutu Fizyki. Następnie odbyło się uroczyste wręczanie dyplomów słuchaczom Uniwersytetu. Na zakończenie dynamicznym występem zelektryzowały publiczność, a także dostojne grono oficjeli, nasze urocze studentki z Instytutu Edukacji Muzycznej, wspierane jak zawsze z zapałem przez członkinie koła naukowego SKN "Animus" kierowanego przez dr Annę Wileczek (występujące "pod przykryciem").
Wydarzenie transmitowane było on-line w serwisie YouTube przez pracowników Wydziału.
Inf. Kazimierz Kunisz
Kamery: Krzysztof Kupczewski, Kazimierz Kunisz, SKN "Animus"
Dźwięk: Andrzej Arabski, Marcin Pacek
Tricaster: Krzysztof Kupczewski
Efekty wideo: Krzysztof Kupczewski
Studio broadcast: Krzysztof Kupczewski, Kazimierz Kunisz
Realizacja streamingu: Krzysztof Kupczewski
Montaż: Krzysztof Kupczewski
Kierownik produkcji: Krzysztof Kupczewski