Uniwersytet Jana Kochanowskiego   
WYDZIAŁ  PEDAGOGIKI  i  PSYCHOLOGII
UNIWERSYTET  JANA KOCHANOWSKIEGO  W  KIELCACH
   Wydział Pedagogiczny i Artystyczny

[ Archived page ]


Marsz Seniorów

26 czerwca 2019, Kielce

Studenci II roku I stopnia Pedagogiki specjalność Gerontologia społeczna i jednocześnie członkowie SKN SYNERGIA, pod patronatem Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego UJK, byli głównymi organizatorami Marszu Seniora, który odbył się 26.06.2019 r. Marsz był częścią Senioraliów - imprezy plenerowej realizowanej w ramach rządowego Programu Senior +. Grupa studentek: Anna Kołodziejczyk, Weronika Doman, Klaudia Gągorowska, Natalia Konieczna, Martyna Seweryn, Partycja Suder, Agata Glibowska, Magdalena Cygan, Angelika Szmit z liderką Aleksandrą Kaczmarczyk na czele, wykazała się nie tylko ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością w organizacji tej akcji, ale także profesjonalizmem w dbałości o najdrobniejsze szczegóły. Ich zaangażowanie, pracowitość i oddanie sprawie zasługują na podziw i naśladownictwo.

Ta i wcześniejsze akcje świadczą o tym, że wybór specjalności Gerontologia społeczna nie był przypadkowy, a oni sami - studenci gerontolodzy - wrastają w środowisko seniorów doskonale odczytując ich potrzeby. Te studentki okazały się doskonałymi gerontologami, ale też animatorami, doradcami, wreszcie menadżerami działań środowiskowych. Znaczy gerontologom się chce!

Gratulujemy i czekamy na kolejne wydarzenia.

Szczególne podziękowania składamy także dla następującym osobom:
Konsultant ds. nadzoru nad Ośrodkami Wsparcia Dziennego - Dorocie Olejarczyk
Pielęgniarce - Katarzynie Grzywna- Podrzyckiej
Fotografce - Sylwii Godowskiej
Instytucjom współpracującym: Urząd Miasta Kielce, Wolontariat MOPR w Kielcach, Caritas Diecezji Kieleckiej i samym UCZESTNIKOM - Seniorom z Klubów Seniora w Kielcach, słuchaczom Uniwersytetów III Wieku oraz seniorom, gościom z Morawicy.

dr hab. Agata Chabior, prof. UJK
dr Małgorzata Krawczyk-Blicharska

Fot. Sylwia Godowska


aktualizowano: 
16.07.2019
przejdź na stronę: 
Wydziału  Uczelni  
webmaster: 
Kazimierz Kunisz  
 niedziela, 24 wrzesień 2023 r. IP: 81.26.8.179;  CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/).
[ wygenerowano w 0.013 s ]