Uniwersytet Jana Kochanowskiego   
WYDZIAŁ  PEDAGOGIKI  i  PSYCHOLOGII
UNIWERSYTET  JANA KOCHANOWSKIEGO  W  KIELCACH
   Wydział Pedagogiczny i Artystyczny

Praktyka pedagogiczna w formie zdalnej w wykonaniu studentów III roku pedagogiki o specjalności edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z nauczaniem języka angielskiego

25 maja 2020 r.

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach zablokowało studentom możliwość kontynuacji rozpoczętych praktyk pedagogicznych. W sytuacji braku sposobności prowadzenia lekcji z uczniami, śródroczna praktyka pedagogiczna w klasach I-III w zakresie nauczania języka angielskiego realizowana jest w formie symulacji dydaktycznych - studenci wcielają się w role zarówno nauczycieli jak i uczniów. Lekcje odbywają się dzięki zastosowaniu aplikacji Microsoft Teams. Przykładowe zrzuty ekranu stanowią dokumentację działań, podjętych w celu realizacji założonych efektów kształcenia. Przede wszystkim ukazują umiejętności studentów w zakresie planowania, projektowania i prowadzenia lekcji, zarówno z wykorzystaniem materiałów zamieszczonych w cyfrowej wersji podręcznika przedmiotowego, jak również z użyciem aplikacji edukacyjnych, dostępnych w zasobach sieci internet, które umożliwiają tworzenie własnych ćwiczeń językowych.
Przedstawione aktywności dowodzą, iż studenci ww. specjalności są przygotowani do pełnienia roli nauczyciela, prowadzącego lekcje w formie zdalnej.

Inf.: Izabela Jaros
Zdjęcia: Izabela Jaros / UJK

aktualizowano: 
24.09.2020
przejdź na stronę: 
Wydziału  Uczelni  
webmaster: 
Kazimierz Kunisz  
 niedziela, 25 lipiec 2021 r. IP: 81.26.8.179;  CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/).
[ wygenerowano w 0.001 s ]