Uniwersytet Jana Kochanowskiego   
WYDZIAŁ  PEDAGOGIKI  i  PSYCHOLOGII
UNIWERSYTET  JANA KOCHANOWSKIEGO  W  KIELCACH
   Wydział Pedagogiczny i Artystyczny

III Międzynarodowa Konferencja Naukowa
EDUKACJA WOBEC WYZWAŃ I ZADAŃ WSPÓŁCZESNOŚCI I PRZYSZŁOŚCI

29 - 30 września 2020 r.

W dniach 29-30 września 2020 roku w hotelu PARADISO w Suchedniowie koło Kielc odbyła się III Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Edukacja wobec wyzwań i zadań współczesności i przyszłości".
Przewodnicząca Komitetu Naukowego Konferencji prof. dr hab. Jolanta Szempruch zaprosiła do udziału w tym wydarzeniu badaczy reprezentujących zarówno polskie, jak i zagraniczne ośrodki naukowe, by wspólnie ustalić kierunki rozwoju edukacji:
Rozmawiamy o edukacji jako o ważnym czynniku rozwoju społecznego, gospodarczego, kulturalnego. Interesują nas dylematy i zagrożenia współczesnej edukacji, próbujemy ustalić strategię jej rozwoju. Będziemy się zastanawiać, jak edukacja może pomóc współczesnemu człowiekowi w rozumieniu siebie i rozumieniu świata. Jak zadbać nie tylko o rozwój sfery intelektualnej, ale także sfery emocjonalnej i ogólnego rozwoju człowieka - mówiła prof. dr hab. Jolanta Szempruch.
Dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii dr hab. prof. UJK Mariola Wojciechowska, witając uczestników konferencji, wyraziła przekonanie, że udział w tym naukowym wydarzeniu będzie inspiracją do podejmowania interesujących przedsięwzięć, zarówno przez doświadczonych, jak i młodych badaczy:
Jestem przekonana, że wzorem innych debat naukowych, także i ta konferencja stanie się okazją do wymiany doświadczeń, nawiązaniu współpracy między ośrodkami naukowymi oraz, co szczególnie ważne, do ukazania nowych obszarów badań i możliwości wykorzystywania ich wyników - powiedziała Pani Dziekan.
Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony środowiska naukowego, o czym świadczy znacząca liczba uczestników (90 stacjonarnych i 21 online), a także licznie przybyłych przedstawicieli lokalnych władz, mediów oraz naszego uniwersytetu.

[Program konferencji]
[Plakat konferencji]
[Informacja o odbytej konferencji]

Inf.: Zuzanna Zbróg
Zdjęcia: Paweł Garbuzik

aktualizowano: 
03.11.2020
przejdź na stronę: 
Wydziału  Uczelni  
webmaster: 
Kazimierz Kunisz  
 środa, 20 styczeń 2021 r. IP: 81.26.8.179;  CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/).
[ wygenerowano w 0.001 s ]