Uniwersytet Jana Kochanowskiego   
WYDZIAŁ  PEDAGOGIKI  i  PSYCHOLOGII
UNIWERSYTET  JANA KOCHANOWSKIEGO  W  KIELCACH
   Wydział Pedagogiki i Psychologii

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2021/2022 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii
24 września 2021 r.

5 października 2021 roku w Centrum Edukacji Artystycznej oficjalnie zainaugurowano nowy rok akademicki. Do udziału w uroczystości zostali zaproszeni studenci I roku studiów licencjackich i jednolitych magisterskich rozpoczynający dopiero swoją naukową przygodę na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. W imieniu władz dziekańskich gości powitała Prodziekan ds. kształcenia dr Beata Bugajska-Jaszczołt, która przedstawiła również wyniki tegorocznej rekrutacji, zachęcając Studentów do wytężonej pracy i wysiłku w dążeniu do sukcesu/uzyskania dyplomów.

Następnie głos zabrała Dziekan WPP dr hab. prof. UJK Mariola Wojciechowska. Dziękując Studentom za zaufanie, za chęć uczenia się w murach naszej uczelni, w imieniu całej społeczności akademickiej życzyła wszystkim obecnym udanego startu w kolejny, intrygujący okres w życiu oraz wytrwałości i determinacji w osiąganiu określonego zamiaru. Zachęcała do rozwoju osobistego oraz dążenia do mądrości, którą Arystoteles nazywał "wiedzą usprawniającą poznanie rzeczy trudnych".

Po uroczystym złożeniu ślubowania Chór Katedry Muzyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach pod kierunkiem dr hab. prof. UJK Elżbiety Przystasz odśpiewał hymn Gaude Mater. Dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii uroczyście ogłosiła rozpoczęcie roku akademickiego 2021/2022, po czym odśpiewano tradycyjne Gaudeamus igitur.

Wykład inauguracyjny "Mistrzostwo osobiste podstawą nowoczesnego profesjonalizmu. Konteksty psychospołeczne i pedagogiczne" wygłosiła prof. dr hab. Wanda Dróżka. W dzisiejszych czasach, jak podkreśliła Pani Profesor, nie wystarczy być tylko biegłym specjalistą. Potrzebna jest szersza społeczno-polityczna i etyczna świadomość globalnych i lokalnych zależności oraz samorealizacji. Nowoczesność wymaga profesjonalizmu poszerzonego, uspołecznionego. Stawia także duże wymogi jednostce, od której oczekuje się współodpowiedzialności za rezultaty pracy. Nowego znaczenia nabiera zatem mistrzostwo osobiste i refleksyjność jako filary nowoczesnego profesjonalizmu.

Dopełnieniem uroczystości był program muzyczny przygotowany przez dra Wojciecha Lipińskiego oraz studentów Katedry Muzyki naszego Uniwersytetu. W programie udział wzięli: dr Wojciech Lipiński – gitara, Magdalena Surma – śpiew, Patryk Miszczak – gitara basowa, Jakub Nowak – perkusja.

W zakończeniu uroczystości Dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii życzyła Pracownikom i Studentom satysfakcjonujących osiągnięć naukowych oraz nieprzerwanej wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów.

Inf.: Zuzanna Zbróg

Foto: Kazimierz Kunisz /UJK
Dźwięk: Marcin Pacek / UJK
Kamery: K. Kupczewski, K. Kunisz / UJK
Produkcja TV: K. Kupczewski / UJK


Transmisja on-line uroczystej inauguracji roku akademickiego 2021/2022 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii


Reżyseria: Krzysztof Kupczewski / UJK
Efekty specjalne: Krzysztof Kupczewski
Kamery: K. Kupczewski, K. Kunisz / UJK
Streaming: K. Kupczewski / UJK
Realizacja TV: Krzysztof Kupczewski, Marcin Pacek, Kazimierz Kunisz / UJK Produkcja: K. Kupczewski / UJK

aktualizowano: 
22.11.2021
przejdź na stronę: 
Wydziału  Uczelni  
webmaster: 
Kazimierz Kunisz  
 sobota, 27 listopad 2021 r. IP: 81.26.8.179;  CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/).
[ wygenerowano w 0.073 s ]