• 2021-04-29

  Nagroda im. Prof. Romana Czerneckiego ­– konkurs dla autorów publikacji o edukacji

  Zdjęcie


  Zespół Edukacyjnej Fundacji im. Prof. Romana Czerneckiego serdecznie zaprasza do czwartej edycji konkursu, w którym przyznaje Nagrodę im. prof. Romana Czerneckiego. To konkurs dla naukowców, dziennikarzy i praktyków na publikacje o edukacji. W ten sposób chce docenić i upowszechnić prace, które pobudzają do refleksji i rozmowy na temat edukacji. Fundacja szuka autorów, którzy – tak jak Roman Czernecki, patron Nagrody – z zaangażowaniem podchodzą do edukacji, przyczyniają się do zrozumienia wyzwań, przed którymi stoi, pokazują, w jaki sposób je podejmować.

  Nagroda w wysokości 10 tysięcy złotych przyznawana jest w trzech kategoriach:
  - naukowej: można w niej zgłaszać artykuły opublikowane w formie drukowanej lub elektronicznej i rozdziały w monografii zbiorowej,
  - publicystycznej: można w niej zgłaszać artykuły opublikowane w formie drukowanej lub elektronicznej i podcasty,
  - specjalistycznej: można w niej zgłaszać artykuły opublikowane w formie drukowanej lub elektronicznej o charakterze branżowym, skierowane do edukatorów, nauczycieli, dyrektorów szkół.

  Termin zgłoszeń - przesyłania prac - 30 czerwca 2021 r.

  Dlaczego warto rozmawiać o edukacji? Kto powinien w debacie publicznej ten głos zabierać? I wreszcie, dlaczego warto wziąć udział w konkursie? Na te pytania znajdą Państwo odpowiedź w tutaj:
  obejrzyj film

  Tu znajdą Państwo więcej: informacje o konkursie

  Strona WWW Fundacji EFC


 • Plakat Nagroda Czarneckiego  Logo Fundacji EFC