List Otwarty Dziekana prof. Marioli Wojciechowskiej do społeczności akademickiej Wydziału

Drodzy Studenci, Szanowni Państwo,

„Non scholae set vitae discimus” –
Nie dla szkoły, lecz dla życia uczymy się

 

W pierwszych dniach nowego roku akademickiego 2020/2021 serdecznie witam wszystkich Państwa, a szczególnie studentów I roku pedagogiki, pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, psychologii i pracy socjalnej, gratulując pierwszego sukcesu – możliwości studiowania na wybranym kierunku. Rozpoczynają Państwo wspaniałą przygodę intelektualną, nowy etap w dorosłym życiu, w którym – jak mam nadzieję – rozkwitną Wasze talenty i zaczną spełniać się Wasze marzenia.

Kadra Akademicka naszego Wydziału dołoży wszelkich starań, aby wspierać wszystkich studentów w pozyskiwaniu wiedzy, umiejętności oraz kompetencji zawodowych. Będziemy umacniać w Was dobro, prawdę i szacunek do człowieka, dbać o tolerancję oraz uczyć wyrażania odpowiedzialności za nasze narodowe i kulturowe dziedzictwo. Jednak najpiękniejszą rzeczą, jakiej możecie razem z nami doświadczać jest oczarowanie tajemnicą, zaciekawienie, zadziwienie różnorodnością i bogactwem nauki.

Drodzy Studenci, to Wy w niedługim czasie będziecie kreatorami naszej przyszłości, nadacie jej pożądany kształt i charakter. Mamy nadzieję, że w murach Waszej już od dziś Alma Mater odnajdziecie własną drogę do satysfakcjonującego życia osobistego i zawodowego.

Życzę wszystkim Państwu stanowiącym grono Społeczności Akademickiej na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UJK zadowolenia z odkrywania świata i wielu sukcesów naukowych.

Dziekan
Wydziału Pedagogiki i Psychologii
Dr hab. Mariola Wojciechowska, prof. UJK

Pobierz List Otwarty Dziekana prof. Marioli Wojciechowskiej do społeczności akademickiej Wydziału