Konferencja „Leśne przedszkole i szkoła – wychowanie w zgodzie z naturą i ideą zrównoważonego rozwoju”

W dniach 23-25.10.2024 miała miejsce, na Wydziale Pedagogiki i Psychologii, konferencja „Leśne przedszkole i szkoła – wychowanie w zgodzie z naturą i ideą zrównoważonego rozwoju”. Konferencja organizowana przez Instytutu Pedagogiki oraz Studenckie Koło Naukowe „ELEMENTARNI”, pod patronatem Władz Dziekańskich oraz Dyrekcji Instytutu Pedagogiki, przyciągnęła uwagę wielu studentów oraz gości zewnętrznych. Wydarzenie połączone było z z warsztatami dla studentek i studentów kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. w pierwszym dniu, po przywitaniu uczestników przez dr hab. Zuzannę Zbróg prof. UJK – opiekunkę naukową SKN „Elementarni”, odbył się wykład online /w aplikacji Zoom/ dr hab. prof. UKEN Alicji Walosik (UKEN w Krakowie) „Przez edukację do zrównoważonego rozwoju”. Wykład został przyjęty z dużym entuzjazmem i mocnymi oklaskami. Kolejnymi prelegentkami były przedstawicielki Zarządu SKN„Elementarni” Aleksandra Kotwica i Anna Lizis, dr hab. Ilona Żeber-Dzikowska prof. UJK Dyrektor Instytutu Pedagogiki oraz dr Anna Witkowska-Tomaszewska APS w Warszawie. Dziękujemy za miłą atmosferę i profesjonalne podejście do zagadnień konferencji.

Program konferencji „Leśne przedszkole i szkoła”