Alexandr Vesely w Auli CEART

Śladami Viktora Frankla

22 czerwca 2022 roku, Centrum Edukacji Artystycznej

W środowe popołudnie, 22 czerwca na AULI Wydziału Pedagogiki i Psychologii odbyło się spotkanie z wnukiem Viktora Frankla, Alexandrem Vesely.

Gość tego wydarzenia został przywitany przez Dziekana Wydziału, dr hab. Mariolę Wojciechowską, prof. UJK, prezesa Fundacji Przywiązanie mgr Wojciecha Cechowskiego, przedstawicieli Katedry Psychologii UJK, Uczelnianego Samorządu Studentów oraz licznie zgromadzonych gości. Następnie głos zabrał sam Alexander dziękując za zaproszenia i ciepłe przyjęcie, po czym życzył wszystkim dobrego odbioru filmu „Victor i ja”, opowiadającego o pracy i życiu prywatnym Viktora Frankla.

Po seansie odbyło się krótkie spotkanie na zasadzie „Q & A”, podczas którego studenci, pracownicy oraz wszyscy obecni mogli zadać własne, ciekawe, a niekiedy zabawne pytania. Wydarzenie zakończone zostało ciekawą sentencją, która padła z ust Alexandra, iż „każdy z nas jest ojcem własnej przyszłości, a nie dzieckiem przeszłości”, za co został nagrodzony gromkimi brawami.

Po oficjalnym zakończeniu i złożonych podziękowaniach, uczestnicy mieli okazję krótko porozmawiać z Alexandrem oraz porobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji spotkania oraz uczestnikom za tak liczne przybycie.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji, na FB Katedry Psychologii:
facebook.com/KatedraPsychologiiUJK ,
gdzie niebawem pojawi się, także krótkie, nagranie wideo z całego wydarzenia.

Inf.: Krzysztof Chaba
Foto: Krzysztof Chaba