przykład zadania opartego na Systemie Edukacji Paleta

Warsztaty edukacyjne „Nowoczesne środki dydaktyczne w pracy nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej”

28 listopada oraz 5 grudnia 2022 r., Wydział Pedagogiki i Psychologii

W dniach 28 listopada oraz 5 grudnia 2022 r. odbyły się warsztaty edukacyjne dla studentów III, IV i V roku  Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej pt. Nowoczesne środki dydaktyczne w pracy nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej. Zajęcia poprowadziła edukatorka reprezentująca Wydawnictwo Epideixis – Pani Dorota Marcinkowska.

Prezentowane środki dydaktyczne są powszechnie stosowane przez nauczycieli w wielu zakresach tematycznych zarówno na etapie przedszkolnym jak i wczesnoszkolnym oraz usprawniają działania terapeutów, pracujących z dziećmi z różnymi dysfunkcjami rozwojowymi.

Podczas spotkania studenci testowali zadania z użyciem pomocy dydaktycznych opartych na Systemie Edukacji PUS – Pomyśl Ułóż Sprawdź oraz Systemie Edukacji Paleta, Mozaika i Piramida matematyczna.

Inf.: Beata Bugajska-Jaszczołt/Izabela Jaros/UJK
Foto: Rafał Krakowiak/UJK