Mgr Olgierd Oksza-Orski - pracownik RCKiK i Dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii dr hab. Mariola Wojciechowska, prof. UJK

„Krew darem życia” – prelekcje dla studentów i pracowników Wydziału Pedagogiki i Psychologii

7-8 marca 2023 r., Centrum Edukacji Artystycznej UJK

W dniach 7 i 8 marca 2023 roku w Auli im. ks. Stanisław Konarskiego odbyły się prelekcje dla studentów i pracowników Wydziału Pedagogiki i Psychologii pod hasłem „Krew darem życia”. Do idei honorowego krwiodawstwa przekonywali uczestników spotkań mgr Olgierd Oksza-Orski i mgr Renata Klepko – pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Do aktywnego uczestnictwa w mającej już wieloletnią tradycję akcji oddawania krwi na Wydziale Pedagogiki i Psychologii zachęcała dziekan dr hab. Mariola Wojciechowska, prof. UJK, oraz przewodniczący Wydziałowej Rady Samorządu Studentów Paweł Kosowski. Organizatorami prelekcji byli pracownicy WPP – dr Małgorzata Kwaśniewska oraz mgr Tomasz Żelichowski, którzy koordynują X już akcję oddawania krwi na naszym Wydziale.

Foto: Rafał Krakowiak/UJK