Pani Jolanta Świstak – kierownik literacki ze studentkami na scenie Teatru

The sleeping cloud

18 grudnia 2022 r. w Teatr Lalki i Aktora „Kubuś

W dniu 18 grudnia 2022 r. w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” im. Stefana Karskiego w Kielcach odbyły się warsztaty językowe dla dzieci, przygotowane przez studentki IV roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. 

Podczas spotkania przedstawiona została studencka interpretacja opowiadania „The sleeping cloud” autorstwa C. Read and A. Soberón. Po inscenizacji  dzieci uczestniczyły w ćwiczeniach językowych, sprawdzających rozumienie treści prezentowanego utworu.

Najmłodsi widzowie (oraz ich opiekunowie) z zaciekawieniem słuchali opowieści o śpiącej chmurce. Ich uwagę przyciągały nie tylko sceniczne kreacje głównych postaci, ale także własnoręcznie wykonane przez studentki rekwizyty, ułatwiające zrozumienie anglojęzycznego słownictwa.

Nagrodzona brawami gra aktorska przygotowujących się do roli nauczyciela studentek potwierdziła, że posiadanie dramowych umiejętności jest ważne w pracy zawodowej edukatora, zwłaszcza w działaniach dydaktycznych z najmłodszymi dziećmi.

Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach współpracy Teatru z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach.

 

Zdjęcia: Izabela Jaros / UJK